Historie

 

1993

Společnost Stavebniny DEK byla založena 8. března v Praze. Od svého založení se soustředí na distribuci a poradenství v oblasti stavebních izolací. Ve spolupráci s expertní a znaleckou kanceláří KUTNAR – izolace staveb pořádá odborné semináře o této problematice a vydává katalogy technických řešení izolačních konstrukcí. Již na konci roku se stává významným dodavatelem natavitelných asfaltových pásů v České republice.

1994

Založena první pobočka v Ostravě a na trh jsou uvedeny vlastní značky modifikovaných asfaltových pásů ELASTEK a GLASTEK.

1995

Ze společnosti coby distributora a poradce zaměřeného pouze na hydroizolace se postupně stává komplexní dodavatel stavebně izolačních materiálů.

1997

Společnost se v počtu prodejních skladů dostává do dvouciferných čísel založením v pořadí desáté pobočky v Plzni.

1998

Společnost zakládá samostatné středisko ATELIER STAVEBNÍCH IZOLACÍ, které přebírá veškeré konzultační a poradenské služby k materiálům, navíc se komplexně soustředí na problematiku stavebních izolací a stavební fyziky nezávisle na materiálové bázi. Společnost začíná provozovat vlastní autodopravu tak, aby byla schopna dopravovat materiály za režijní ceny až na stavbu.

1999

Stavebniny DEK se stávají největším distributorem stavebně izolačních materiálů v České republice a nabízený sortiment je rozšířen na vše, co je potřeba k tvorbě běžných i netradičních izolačních konstrukcí.

2000

V Hradci Králové je otevřen první prodejní sklad sídlící ve vlastních prostorech se sortimentem rozšířeným o materiály pro šikmé střechy – Ráj střech. Společnost zavádí nový výkonný počítačový systém, který on-line propojuje jednotlivé pobočky s centrálou a zároveň zefektivňuje vnitrofiremní komunikaci.

2002

Společnost se stává držitelem certifikátu ISO 9001.

2003

Společnost dále rozšiřuje svůj sortiment o produkty nového výrobního střediska DEKMETAL. Zároveň je otevřena první pobočka na Slovensku v Bratislavě.

2004

Společnost se stává největším obchodníkem s krytinami pro šikmé střechy v České republice. V rámci firmy je vyčleněn samostatný tým odborníků na fasádní a zateplovací systémy a na trh jsou uvedeny nové značky DEKTHERM – fasádní zateplovací systém, DEKSTONE – výrobky z přírodního kamene, DEKTEN – difúzní střešní fólie a MAXIDEK – velkoformátová střešní taška.

2005

ATELIER STAVEBNÍCH IZOLACÍ začíná vydávat vlastní specializovaný měsíčník DEKTIME určený pro odbornou veřejnost a rovněž startuje program rozšířených technických služeb a poradenství DEKPARTNER. ATELIER STAVEBNÍCH IZOLACÍ je přejmenován na ATELIER DEK. Vzniká společnost DEKPROJEKT s.r.o.

2006

Společnost i nadále rozšiřuje nabízený sortiment a stává se největším distributorem stavebních materiálů v České republice.

2007

V přelomovém roce se ze společnosti vyčleňují specializovaná výrobní a servisní střediska do sesterských společností a vzniká holdingové uspořádání firem. Mateřskou společností se stává DEK a.s. Počet poboček Stavebnin DEK překonal další hranici a je k dispozici na padesáti místech České republiky a Slovenska.

2008

Podařilo se úspěšně převzít společnost G SERVIS CZ, s.r.o., největšího dodavatele projektů typových rodinných domů v České republice. Skupina se začíná pravidelně umísťovat v žebříčku CZECH TOP 100, žebříčku nejvýznamnějších firem v České republice. Také začíná podporovat Nadaci Terezy Maxové, která pomáhá opuštěným a znevýhodněným dětem.

2009

Dosavadní růstově zaměřená strategie byla přizpůsobena hospodářské krizi ve stavebnictví. Úsporná opatření vyústila v restrukturalizaci regionálního rozdělení, kde byly stávající regiony sloučeny do větších celků, nicméně optimalizace se dotkla prakticky všech úrovní skupiny DEK.

2011

Společnost DEKPROJEKT zahájila projekt NEMOPAS, spočívající v technické inspekci nemovitostí, která pomáhá kupujícím i prodávajícím zjistit její skutečný technický stav. Společnost G SERVIS CZ uvedla program „architekt zdarma“ který zákazníkům umožňuje realizovat vlastní představy o podobě stavby pod dohledem architekta. Portfolio holdingu se rozšířilo o novou společnost DEKINVEST, uzavřený investiční fond, a.s., jejímž předmětem činnosti je pronájem nemovitostí.

2012

Společnost DEKPROJEKT v návaznosti na projekt NEMOPAS vydává publikaci Encyklopedie vad nemovitostí, určenou laické i odborné veřejnosti. Všechny pobočky jsou nově vybaveny a jejich sortiment rozšířen o prodej drobného nářadí a materiálu pro kutily a stavebníky. Po odeznění krize ve stavebnictví se dále rozšiřuje pobočková síť, která je nově dostupná na šedesáti místech České republiky a Slovenska.

2013

Ve Vestci u Prahy byla postavena nejmodernější pobočka společnosti s přelomovým systémem odbavení zákazníků a nejširší nabídkou stavebních materiálů. Na prvních pobočkách vznikají půjčovny nářadí a stavební mechanizace. Zásadní proměnou prošel e-shop, nově s kalkulátory DEKSMART pro výpočty spotřeby materiálu ucelených stavebních konstrukcí.

2014

Stavebniny DEK se stávají firmou s největší sítí půjčoven se stavebním nářadím v České republice. Na vybraných pobočkách jsou nově k dispozici míchací a tónovací centra pro fasádní omítky.

2015

V lednu byla otevřena nejmodernější pobočka v Praze-Hostivaři, následovaly nové pobočky v Havířově, Ústí nad Orlicí, Mělníku, Chebu, Chrudimi a Písku. Síť prodejních míst se tak rozrostla na 59 poboček v 54 městech ČR. Na Slovensku byly otevřeny nové pobočky ve Stupavě a Senci. Pobočky Znojmo a Brno se přestěhovaly do nových moderních areálů s terminálem. Byla dokončena přístavba administrativní budovy v Olomouci, započala výstavba nových moderních poboček v Kosmonosech u Mladé Boleslavi a v areálu stávající pobočky Ostrava.

Významným počinem skupiny DEK se v roce 2015 stalo vydání katalogu Stavebnin DEK, určeného realizačním firmám, stavebníkům, projektantům, ale také obchodníkům a technikům Stavebnin DEK. První vydání katalogu obsahovalo na 720 stranách 1280 položek a 144 skladeb a konstrukčních řešení ve 3D odkazujících přímo na kalkulátory DEKSMART na e-shopu.

Spoluprací dodavatelských firem ze 4 zemí zprovoznila společnost DEKMETAL v evropském měřítku unikátní 82 m dlouhou plně automatickou linku na výrobu plechových fasádních kazet.

Stavebninám DEK bylo uděleno pro rok 2016 prestižní světové ocenění značek Superbrands 2016, vyhlašované čtvrtým rokem i v České republice pod názvem Czech Superbrands.

2016

Novým členem a druhou největší společností skupiny se stává společnost ARGOS ELEKTRO a.s. Síť Stavebnin DEK se rozrůstá o pobočky v Mladé Boleslavi Kosmonosech a v Plzni na Jateční ulici.

V Brně bylo uvedeno do provozu Zákaznické centrum. Umožnilo rozšířit sortiment poskytovaných služeb a vyřídit několikanásobně vyšší počet kontaktů se zákazníky při současném zvýšení kvality obsluhy.

V únoru získal e-shop Stavebniny DEK zlatý certifikát Ověřeno zákazníky na Heureka.cz. E-shop Stavebnin DEK doporučuje 97 % zákazníků.

Cech klempířů, pokrývačů a tesařů ČR udělil společnosti DEKMETAL s.r.o. prestižní ocenění Klempířské dílo – fasáda 2016 za realizaci fasády budovy Erwin Junker Grinding Technology.

V červnu vyhlášeném žebříčku Czech Top 100 nejvýznamnějších firem ČR za rok 2015 obsadila společnost DEK a.s. 52. místo.

V listopadu se společnost DEK a.s. stala součástí evropského sdružení distributorů stavebních materiálů Euro-Mat.

2017

Síť Stavebnin DEK se rozrostla na celkem 72 prodejen. Postaveno bylo 5 nových moderních moderních areálů. Po celé republice je zákazníkům k dispozici 57 DEK půjčoven, 26 mícháren omítek a barev, 38 klempířských dílen a 4 klempířská centra.

DEK převzal lokální síť stavebnin VPS CZ s.r.o. a prodejce sortimentu voda-topení-plyn Wärme s.r.o.

2018

Novou společností holdingu DEK se stala společnost ÚRS CZ a.s. Otevřeny byly nové moderní areály Stavebnin DEK v Praze-Stodůlkách, Hradci Králové, Kladně a Prostějově.

Obrat společnosti

(v milionech Kč)

Počet zaměstnanců

Počet volných pozic

130